سه‌شنبه, 14 مرداد 1399
  • ساعت : ۱۱:۴۳:۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ 
  • کد خبر : ۱۹۴۲۹۱
برگزاری دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی
دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت متبوع به ریاست علی صبوحی نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان و با حضور کلیه اعضا و همچنین مسئولین روابط عمومی شورا در محل اداره کل گمرگ برگزار گردید. لازم به ذکر است علی صبوحی به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات از روابط عمومی های مزبور تقدیر نمود.

دومین جلسه شورای مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان در سال 99   راس ساعت 9 صبح با تلاوت قرآن در محل اداره کل گمرکات استان اصفهان  برگزار گردید .

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر رسول کوهستانی پزوه دبیر شورای مدیران استانی وزرات اقتصادی و دارایی استان اصفهان ضمن خیرمقدم به اعضای شورای و تبریک27 اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی و قبولی طاعات و عبادات در روزهای گرانقدر  بیان داشت : در زمینه سهام عدالت و انتخاب دو گزینه سوالات فراوانی توسط کارکنان  مطرح می گردد و همچنین در خصوص پذیره نویسی  صندوق واسطه گری مالی یکم (ETF)  نیز خواستار توضیحات و شفاف بیشتری جهت افزایش اعتماد مردم شد .ایشان در ادامه از مدیریت شعب بانک ملی و اداره کل امور مالیاتی جهت معرفی نمایندگان جهت کمیته کارشناسی قدردانی نمودند .

در ادامه جلسه جناب آقای صبوحی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان و رییس شورای هماهنگی مدیران استانی وزرات متبوع ضمن خیر مقدم و قبولی طاعات و عبادات و تبریک 27 اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی ، اهمیت و جایگاه روابط عمومی را در سازمانها ویژه برشمرد و به نقش پررنگ و موثر ارتباطات دوسویه دستگاه های اجرایی با مردم و اطلاع رسانی شفاف و تخصصی و هنرمندانه و به موقع  و با امید  اشاره نمودند . وی ضمن تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی به موقع و تخصصی با استفاده از ظرفیتهای واحدهای تابعه اعلام داشت  در همین راستا  اخیرا ، دستورالعمل تشکیل شورای اطلاع رسانی دستگاه های اقتصادی استان نیز توسط مرکز روابط عمومی وزارت متبوع ابلاغ شده است . که شایسته است با برنامه ریزی و هماهنگی های لازم بصورت ویژه به این موضوع پرداخته شود. و امروز اولین جلسه مشترک ، روابط عمومی ها را با مدیران محترم کل  استانی برگزار تا با حمایت مدیران محترم ماموریتهای تعریف شده  در حوزه  روابط عمومی ها به نحو مطلوب اجرایی و عملیاتی شود . و ارزیابی روابط عمومی واحدهای تابعه برای سال آتی در دستور کار باشد تا با تعریف شاخص ها مناسب عملکرد همکاران قابلیت سنجش و کنترل داشته باشد  .

ایشان در ادامه در خصوص اجرایی شده سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی از جمله  مردمی کردن اقتصاد و همچنین با اشاره قانون بودجه سال 99 بیان داشتند : پذیره نویسی و واگذاری سهام بانکهای صادرات ، تجارت ، ملت و بیمه البرز و اتکای امین از طریق صندوق (واسطه گری مالی یکم )سرمایه گذاری قابل معامله در بورس ETF  در حال انجام است .رییس شورای هماهنگی مدیران اقتصادی استان اصفهان بیان داشت : با مکاتبه صورت گرفته از طریق اداره کل اقتصادی و دارایی و همچنین استاندار محترم اطلاع رسانی کاملی در خصوص این صندوق صورت گرفته و کلیه دستگاههای اجرایی به کارکنان خود ابلاغ نموده اند . حتی از طریق فضای مجازی و با نصب بنرهای اطلاع رسانی به عموم مردم نیز اطلاع رسانی شده ولی جا دارد بازهم اطلاع  رسانی موثرتر در این خصوص صورت پذیرد . به خصوص اینکه یکی از مهمترین مزایای این صندوق ریسک کم آن ، 20 درصد تخفیف براساس متوسط قیمت یک ماه قبل از پذیره نویسی  و عدم نیاز به کد بورسی بوده و افراد با کدملی خود می توانند تا سقف 2 میلیون تومان  پذیره نویسی نمایند و از 2ماه آینده این سهام قابل معامله خواهد بود .

ایشان در ادامه سوالاتی که توسط حاضرین در جلسه مطرح گردید پاسخ دادند و با اشاره به جلسه ویدئو کنفرانس با جناب آقای دکتر صالح ریاست محترم خصوصی سازی و همچنین جلسه حضوری که در این هفته اصفهان دارند بیان داشتند: مهمترین نکته ای که آقای دکتر صالح اشاره کردند مشاهده ، مطالعه و انتخاب برای ورود به بازار سرمایه دانستند و جهت شفاف سازی این موضوع و مزایای که برای مردم دارد نتایج جلسات اطلاع رسانی میگردد .

سپس جناب آقای شیرازی ریاست بورس منطقه اصفهان با مطرح کردن سوالاتی که مردم در خصوص سهام عدالت و همچنین صندوق واسطه گری یکم را در جلسه مطرح نمودند و در ادامه با ارائه پاور پوینت جامع و کامل در خصوص نحوه فعالیت بورس  و کارگزاری ها و شرکتها ی سبد گردان و انواع بازارهای بورس و فرا بورس توضیحات لازم را ارائه نمودند .

در ادامه جناب آقای مهدلو مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با اشاره به مزایای مثبت واگذاری سهام مردم و مردمی کردن اقتصاد اظهار داشتند : با توجه به رشد نقدینگی در کشور ما بهترین مکان برای جذب این سرمایه بورس می باشد و قطعا این پولها از بازار های ارز و طلا به سمت بازار سرمایه سوق پیدا کند می تواند درراستای جهش تولید اتفتقات خوبی رقم بخورد .

سپس کلیه حاضرین نقطه نظرات خود را بیان نمودند و موارد زیر مورد تصویب واقع گردید در انتهای جلسه با اهدای لوح تقدیر توسط جناب آقای  صبوحی نماینده محترم وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و  دارایی از روابط عمومی های دستگاه های اقتصادی استان تقدیر به عمل آمد .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0