سه‌شنبه, 14 مرداد 1399
  • ساعت : ۳:۵۹:۴۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ 
  • کد خبر : ۱۴۵۴۴۹
برگزاری جلسه ذیحسابان و مدیران امور مالی استان اصفهان
علی صبوحی مدیرکل امور اقتصادی ودارایی استان بیان داشت قطعا با استفاده از مولد سازی دارائیهای دولت در استان و کشور محدودیتهای نقدینگی خزانه را می توان کاهش داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان اصفهان ، جلسه ذيحسابان و مدیران امور مالی دستگاههای اجرایی استان اصفهان در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان برگزارگرديد.

علی صبوحي نماینده وزیر و مديركل امور اقتصادی ودارایی استان اصفهان در جلسه اظهار داشت در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي و ايام ا... دهه مبــــارك  فجر شايسته است ذیحسابان تلاش و هماهنگي لازم را درجهت انضباط بخشي بيشتر به امور مالي استان داشته باشند.

وی گفت ضرورت دارد با برنامه ریزی مناسب و تمهیدات لازم انجام امور مراجعین به دستگاهها با رویکرد حل مشکل و پاسخگويي شایسته  به مردم ، موجبات رضايت مندي مراجعین فراهم گردد.

ايـــــشان در ادامه در خصوص شناسايي اموال مازاد دستگاه هاي اجرايي اظهار داشت ذيحسابان و مدیران امور مالی درخصوص اموال مازاد كه مي تواند براي دولت درآمد زا باشد پيگيري و جديت لازم را داشته و دراين ارتباط ضرورت دارد مستند سازي لازم را انجام و دقت درخصوص ثبت گزارشات مربوطه در سامانه سادا بصورت ویژه در دستور کار باشد.

علی صبوحی بیان داشت قطعا  با استفاده از مولد سازی دارائیهای دولت در استان و کشور محدودیتهای نقدینگی خزانه را می توان کاهش داد که در این راستا اهتمام و جدیت همکاران ذیحساب مورد انتظاری جدی است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همچنين پيگيري لازم توسط ذیحسابان در خصوص واگذاري طرح هاي نيمه تمام دستگاههای اجرایی نیز به عنوان ناظر اموال دولت  مورد تاکید قرار گرفت.

وی همچنین در خصوص تسویه اسناد (اوراق) تسویه خزانه بیان داشت ذيحسابان پيگيري لازم را با توجه به نزديك شدن به پايان سال داشته و قبل از تكميل ظرفيت اين اوراق نسبت به استفاده از اسناد بخصوص در مورد بدهي شهرداري ها اقدام لازم به عمل آورند.

درادامه علی اصغر شريفي معاون نظارت مالي و رئيس خزانه معين استان بیان داشت وصولي درآمد هاي 9 ماهه اول سال جاري مبلغ 40،062،900 ميليون ريال می باشد که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل با 26 درصد افزايش و نسبت به مبلغ پيش بيني شده با 25 درصد كاهش مواجه هستيم كه اميدورايم با تلاش هاي همكاران محترم بخصوص مجموعه امور مالياتي استان كه حدود 95 % از درآمدهاي پيش بيني شده را شامل مي شود اين كسري تا پايان سال به حداقل برسانيم.

ايشان درخصوص وضعيت اعتبارات طي نه ماهه نخست سال مالي نيز گفت تخصيص اعتبارات هزينه اي شامل 72/69 درصد اعتبارات استان مي باشد كه معادل 67/49 درصد آن دريافتي از خزانه بوده است كه معادل همين مبلغ به دستگاههاي اجرايي پرداخت شده كه از اين درصد حدود 50 درصد آن حقوق و مابقي كه حدود 17/49 درصد مي باشد در قالب ساير اعتبارات  هزينه اي به دستگاههاي اجرايي استان با توجه به ميزان حقوق پرداخت گرديده است.

درادامه جلسه همكاران ذيحساب و معاونين ذيحساب به بحث و تبادل نظر در زمينه موارد مالي و مطرح شده پرداخته و ضمن بيان مسائل و مشكلات خود در زمينه موارد تخصصي به سئوالات و ابهامات آنها پاسخ داده شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0