نام زیرپورتال : اصفهان
اخبار استانی

1397/5/24 چهارشنبه

نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی شهرستانهای شهرضا و دهاقان

نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی شهرستانهای شهرضا و دهاقان با حضور دکتر جلیلی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی ودارایی ؛ علی صبوحی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی ودارایی استان اصفهان و مدیران کل بانک ؛ بیمه و گمرک استان در محل فرمانداری شهرستان شهرضا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان اصفهان نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی شهرستانهای شهرضا و دهاقان با حضور دکتر جلیلی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی ودارایی ؛ علی صبوحی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی ودارایی استان اصفهان و مدیران کل بانک ؛ بیمه و گمرک استان در محل فرمانداری شهرستان شهرضا برگزار گردید.

دکتر جلیلی در این نشست گفت: از زمان حضور دکتر کرباسیان به عنوان وزیر امور اقتصاد ودارایی ومعین اقتصاد مقاومتی استان تلاش های جدی و عملی در جهت رفع مشکلات اقتصادی استان داشته اند.

وی گفت: در سالهای گذشته اقتصاد کشور دچار چالشهای جدی در حوزه اقتصادی شده است که بخشی از آن مربوط به توطئه دشمنان خارجی و برخی مربوط به کارشکنی های داخل کشور است.

معاون حقوقی و امور مجلس گفت: بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری بسیار مهم و کارگشای کلیه مسئولین جمهوری اسلامی در مسیر پیشرو بود.

وی بیان داشت کشور برای انجام هزینه های جاری خود نیازمند درآمد است که بخشی از این درآمد از محل مالیات و کلیه این مالیات دریافتی در بخش عمومی و برای کلیه مردم مصرف می شود لکن در زمان رکود اقتصادی مسلما پرداخت مالیات برای فعالین اقتصادی مشکل می شود.

ایشان اظهار داشت قانون مالیات برارزش افزوده در مجلس در حال بازنگری و تغییرات ماهوی است که ان شاالله با کارشناسی مناسب خروجی خوبی داشته باشد.

وی گفت فلسفه مالیات بر ارزش افزوده برگشت مبلغ مالیات جهت توسعه مناطق پرداخت کننده مالیات است که در حال حاضر بدین شکل انجام نمی شود و باید اصلاح شود.

جلیلی بیان داشت برخی سختگیری های دستگاههای نظارتی وعدم انعطاف قانون در برخی موارد باعث شده شهامت مدیران دستگاههای دولتی در خدمت به مردم کاهش یابد و بسیاری مدیران دولتی از این بابت مواخذه شده اند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^