نام زیرپورتال : اصفهان
اخبار استانی

1396/10/24 يكشنبه

دیدار مدیران زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی ودارایی در استان با استاندار اصفهان

علی صبوحی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ، معاونین و مدیران کل ادارات زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان اصفهان با دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان و معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان اصفهان، جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی زیر مجموعه وزارت امور اقتصادی ودارایی با حضور استاندار اصفهان در محل استانداری برگزار گردید.
علی صبوحی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای هماهنگی استانی واحدهای زیرمجموعه وزارت اموراقتصادی ودارایی ضمن تبریک انتصاب شایسته دکتر مهرعلیزاده به سمت استانداراصفهان و تشکر و تقدیر از فرصت تشکیل این نشست، در معرفی شورای هماهنگی استانی واحدهای زیرمجموعه وزارت متبوع ابراز داشت براساس دستورالعمل وزارت متبوع به منظور هماهنگی بیشتردر اجرای مأموریت ها و وظایف و هم افزایی ظرفیت های زیر مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان های کشور، شورای هماهنگی استانی واحدهای زیرمجموعه وزارت در کلیه استان ها بوجود آمد.
وی بیان داشت جلسات شورا در ارتباط با موضوعات و مشکلات داخل سازمانی واحدهای عضو به طور منظم تشکیل می گردد و درحال حاضر رئیس کمیسیون هماهنگی بانک های استان دبیری شورا را به عهده دارند.
وی اظهار داشت عملکرد سرمایه گذاری خارجی استان طی دوره 96-73 در قالب51 طرح با مجموع ارزش سرمایه گذاری خارجی مصوب ودارای مجوز به میزان2791737هزاردلارمی باشد که 1075957 هزار دلار آن از ابتدای دولت یازدهم تاکنون صورت گرفته است.
ایشان به عناوین و عملکردهای شش پروژه اقتصاد مقاومتی وزارت متبوع که دارای بُرش استانی هستند اشاره نمودند. و همچنین گزارشی از وضعیت تحقق درآمدهای استان لغایت آذر ارائه و اعلام داشت علیرغم بررسی های کارشناسی ظرفیت های مالیاتی و پیگیریهای ستاد درآمد استان درآمدهای استانی حدود 67 درصد محقق شده و نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز 5/9درصد کاهش نشان می دهد
رئیس شورای هماهنگی مدیران استانی گفت برهمین اساس درآمد پیشنهادی استان برای لایحه 97 بصورت کاهشی به مبلغ کل حدود50000میلیارد ریال تایید و ارائه گردیده که علیرغم تصویب حوزه تلفیق سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور عدد درج در لایحه با رشد8درصدی حدود 68000میلیارد ریال می باشد و این موضوع مشکلاتی را برای وصول در سال آتی برای استان به همراه خواهد داشت که امید است با اجرای طرح جامع مالیاتی از ظرفیتهای درآمدی استان بطور کامل استفاده گردد.
سپس دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان توضیحات مبسوطی درباره ضرورت، اهمیت و راهکارهای بهبود شاخص های عملکرد اقتصاد استان و مسئولیت مستقیم، ظرفیتها و توانمندی های واحدهای استانی زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در کلیه زمینه های اقتصادی و همچنین سرمایه گذاری های کلان دولت در استان اصفهان شامل امکانات زیربنایی گسترده در بخش های نیروی انسانی متخصص با تاسیس دانشگاه و صنایع مادر در عرصه آهن و فولاد و سیمان، حمل ونقل و انرژی به منظور ارتقای شاخص های اقتصادی استان ارائه نمود.
ایشان با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های اقتصادی وجایگاه ملّی و بین المللی استان درکشور و دنیا به عنوان یک استان بزرگ و مهم، گفت در نگهداری منابع درآمدی در استان و بهره مندی از آن برای سرمایه گذاری و توسعه در داخل استان و به ویژه تاکید بر تامین درآمدهای استان از محل مالیات نهایت تلاش را داشته باشیم.
استاندار اصفهان همچنین بر ضرورت ارتقای رتبه استان اصفهان در تحقق درآمدهای مالیاتی افزود در نُه ماهه 96 با 67% تحقق در مقایسه با میانگین80% کشور فاصله زیادی وجود دارد و مجموع درآمدهای استان در مقایسه با کشور نیز دارای رتبه30 می باشد.
وی بیان داشت جا دارد با توجه به سهم و اهمیت درآمد مالیاتی در مجموع درآمد استان (با تامین 96% از کل درآمد استان از محل مالیات) با برنامه ریزی و تلاش های مستمر و هدفمند این عدم تحقق جبران و عملیاتی شود.
دکترمهرعلیزاده بر ضرورت تدوین، ارائه و اجرای راهکارهای عملی براساس تجربیات، اختیارات و ابتکارات مدیران اقتصادی استان به عنوان نتیجه تحلیل وضعیت موجود و احصاء و شناسایی مشکلات و چالش های اقتصادی استان و نیاز به تشکیل جلسات پیگیری بیشتر و ارائه مستقیم نتایج جلسات به ایشان تاکید نمود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^