نام زیرپورتال : اصفهان
اخبار

1396/2/12 سه‌شنبه

برگزاری دومین جلسه ستاد تجهیز درآمد استان در سال 96

دومین جلسه ستاد تجهیز درآمد استان در سال 96 در محل دفتر مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان اصفهان، دومین جلسه ستاد تجهیز درآمد استان در سال جاری در محل دفتر مدیرکل امور مالیاتی استان و با حضور مدعوین برگزار گردید.
در ابتدا مراد امیری مدیرکل امور مالیاتی استان اظهار داشت: با بررسی های صورت گرفته مشخص شده تقریباً یک سوم از درآمدهای مالیاتی را می توان از محل کتمان مالیاتی (فرار مالیاتی) تأمین نمود.
وی افزود: با همکاری و هماهنگی لازم با اداره اطلاعات استان ، بانک ها و سایر دستگاه های مرتبط امیدواریم بتوانیم در سال جاری از این طریق روند وصولی استان را بهبود بخشیده و از حقوق حقه دولت دفاع نماییم.
ایشان بیان داشت: در سال گذشته نیز ما در این خصوص اقدامات زیادی انجام دادیم که به جرأت می توان گفت در کشور رتبه نخست را در زمینه کشف و جلوگیری از فرار مالیاتی داشته ایم که می تواند این روند در کل کشور نیز بعنوان الگو قرار گیرد .
مدیرکل امور مالیاتی استان دلایل کسری 32 درصدی درآمد وصولی فروردین ماه سال جاری  نسبت به مدت مشابه سال قبل را 1- وصولی مالیات علی الحساب در اسفند ماه سال قبل از شرکتهای بزرگ  2-  اجرای بخشنامه  بخشودگی جرائم مالیاتی در پایان سال 95 که باعث افزایش رشد مالیاتی در اسفند 95 گردید . 3- جهت جلب رضایت مودیان مالیاتی نسبت به تقسیط بیشتر اقدام گردید که این امر در ماهای آینده تاثیر دارد. 
در ادامه علی صبوحی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و دبیرستاد تجهیز درآمد استان به ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت وصولی درآمد ها در سال گذشته و همچنین فروردین ماه سال جاری پرداخت.
ایشان با اشاره به اینکه گزارش نهایی درآمد سال گذشته (95) به استان ارسال شده اعلام داشت با اعمال مبالغ وصولی تهران توانستیم مبلغ 46.699.480 میلیون ریال را وصول که این مبلغ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 21 درصد افزایش و نسبت به مبلغ پیش بینی با حدود 24 درصد عدم تحقق مواجه بوده که مبلغ کسری نهایی 15.300.732 میلیون ریال می باشد.
همچنین ایشان اظهار داشت درآمد وصولی فروردین مال سال جاری مبلغ 1.500.567میلیون ریال می باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 32درصد کاهش روبرو بوده ایم که امید است با برنامه ریزی مناسب توسط اداره کل امور مالیاتی استان بتواند این کسری در ماههای آتی جبران شود.
در پایان دکتر اکبری رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس ستاد تجهیز درآمد استان وصولی فروردین ماه را بسیار پایین دانسته و اظهار داشت با توجه به رشد اقتصادی که از سال گذشته شروع شده و از شرایط رکود خارج می شویم لذا توقع این است درآمدهای استان نیز بخصوص درآمدهای مالیاتی با رشد مواجه و شاهد این کسری نباشیم.
همچنین ایشان خواستار کمک از شهرستان ها و مشارکت آنان از طریق فرمانداران و دیگر مسئولان شهرستان ها در خصوص وصولی هرچه بیشتر درآمدهای استان شدند.
لذا با توجه به اهمیت و لزوم ارائه گزارشات و تشکیل تیم کارشناسی ذیل ستاد درآمد در جهت تجزیه و تحلیل وضعیت درآمدهای وصولی مالیاتی بخصوص مالیات بر ارزش افزوده شهرستانها ، سهم ارزش افزوده و عملکرد هر شهرستان به تفکیک توسط اداره مالیاتی مشخص تا در جلسه اتی که به صورت فوق العاده تشکیل می گردد تصمیم گیری شود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^