نام زیرپورتال : اصفهان

1396/3/24 چهارشنبه

برگزاری چهارمین جلسه ستاد درآمد استان اصفهان

علی صبوحی دبیر ستاد درآمد استان با اشاره به نامه وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در خصوص ضرورت تشکیل ستادهای اجرای بودجه استانی اظهار نمود امید است با برنامه ریزی مناسب و تشکیل جلسات ستاد درآمد بطور منظم ، پیگیریهای لازم در خصوص موارد عدم تحقق با حضور دستگاه مربوطه بررسی و تصمیم گیری شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان اصفهان،  چهارمین جلسه ستاد تجهیز درآمد استان در سال جاری در محل سالن جلسات سازمان مدیریت وبرنامه ریزی برگزار گردید.
در ابتدا علی صبوحی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و دبیر ستاد تجهیز درآمد استان ضمن مروری بر مصوبات جلسه قبل و همچنین وضعیت وصولی درآمد تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری اظهار داشت که برای تصمیم گیری مناسب در توزیع سهم درآمدهای مالیاتی شهرستانها لازم است گزارشی تحلیلی در خصوص وضعیت وصول درآمدهای مالیاتی در شهرستانهای استان طی یک دورة 10 ساله توسط اداره کل امور مالیاتی تهیه و ارائه شود.
ایشان همچنین در خصوص ادغام معاونت ارزش افزوده با دیگر معاونت های اداره کل امور مالیاتی را که در سال 94 بعنوان اولین تجربه در کشور و استان اصفهان انجام شد را موجب رضایت مندی مؤدیان مالیاتی و صرفه جویی در وقت و هزینه ارزیابی نمود.
سپس در خصوص وضعیت وصولی درآمدهای پایان اردیبهشت ماه سال جاری اظهار نمود براساس جدول ارائه شده توسط اداره خزانه آمار وصولی براساس مبالغ مصوب با 57 درصد کاهش روبرو بوده و همچنین نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز با 41 درصد کاهش روبرو هستیم که کسری وصولی نسبت به مصوب مبلغ 5.987.238 میلیون ریال می‌باشد.
دبیر ستاد درآمد استان با اشاره به نامه وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در خصوص ضرورت تشکیل ستادهای اجرای بودجه استانی اظهار نمود امید است با برنامه ریزی مناسب و تشکیل جلسات ستاد درآمد بطور منظم ، پیگیریهای لازم در خصوص موارد عدم تحقق با حضور دستگاه مربوطه بررسی و تصمیم گیری شود.
آقای دکتر اکبری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رییس ستاد تجهیز درآمد استان ضمن مروری بر وضعیت درآمدها و بودجه استان اظهار داشت وصول درآمدها در 2ماه ابتدای سال نگران کننده و تاکید داشتند با آسیب شناسی و بررسی کارشناسی تلاش شود تا درآمدهای مصوب بودجه استان محقق شود ودر این ارتباط ضمن تشکر از تلاش های اداره کل امور مالیاتی استان انتظار می رود برنامه عملیاتی آن اداره کل برای وصول درآمد بطور یک روند منطقی را در طول سال شاهد باشیم .
ایشان همچنین خواستار ارائه گزارش کامل تر در خصوص وضعیت مالیات بر ارزش افزوده و نحوه توزیع آن به استناد ماده 38 قانون برنامه ششم توسعه شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^