نام زیرپورتال : اصفهان
اخبار استانی

1397/5/24 چهارشنبه

جهت بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی شهرستان فریدن ، فریدونشهر و چادگان

در ادامه سفر دو روزه دکتر جلیلی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت متبوع به استان اصفهان ، چهارشنبه97/05/24 جهت بررسی مسائل و مشکلات مردم و فعالان اقتصادی شهرستان فریدن ، فریدونشهر و چادگان به همراه مدیران شورای هماهنگی وزارت امور اقتصاد و دارایی در استان به این شهرستانها رفت و در جلسه شورای اداری شهرستان فریدن در محل فرمانداری این شهرستان حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان اصفهان در ادامه سفر دو روزه دکتر جلیلی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت متبوع به استان اصفهان ، چهارشنبه 24/05/97 جهت بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی شهرستان فریدن ، فریدونشهر و چادگان به همراه مدیران شورای هماهنگی وزارت امور اقتصاد و دارایی در استان به این شهرستانها رفت و در جلسه شورای اداری شهرستان فریدن در محل فرمانداری این شهرستان حضور یافتند.

دکتر جلیلی اظهار داشت: دکتر کرباسیان وزیر محترم اقتصاد به عنوان یک مدیر با تجربه و عملیاتی دولت تعلق خاطر ویژه ای نسبت به مسائل و مشکلات استان اصفهان به عنوان وزیر معین اقتصاد مقاومتی استان دارند.

معاون حقوقی و امور مجلسبا اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که کلیه مسئولین و مردم را به اتحاد و همدلی و همبستگی جهت حل مشکلات کشور دعوت نمودندگفت دولت و مجلس باید همراه همدیگر در جهت حل مشکلات مردم و فعالان اقتصادی باشند و هیچ اقدام مثبتی در منطقه فریدن و دیگر شهرستانهای همجوار بدون همدلی و وفاق بین مسئولین استان و منطقه صورت نخواهد گرفت. و مسئولین شهرستان باید راه حل های عملی و منطقی برای حل مشکلات مردم ارائه نمایند.

دکتر جلیلی از مسئولین استانی وزارت اقتصاد خواست با حضور منظم در شهرستانهای استان از جمله شهرستان فریدن به مشکلات مردم و فعالان اقتصادی رسیدگی نمایند.

وی عنوان کرد بانک های دولت وفق قانون اجازه بنگاه داری و تاسیس بنگاههای اقتصادی جدید ندارند لیکن در خصوص پرداخت تسهیلات به فعالان اقتصادی باید حداکثر مساعدت خود را در حد اعتبارات و قوانین ارائه نمایند.

ایشان بیان داشت در این شهرستان هنوز سند توسعه و آمایش سرزمین آماده نیست که می تواند راهگشای بسیاری مشکلات باشد.

دکتر جلیلی اظهار داشت شهرستان فریدن از عدم سرمایه گذاری به شدت رنج می برد و در صورت ارائه مناسب فرصت های سرمایه گذاری به مردم قطعا سرمایه گذارانی پیدا خواهد شد.

وی با اشاره به مجوزهای سرمایه گذاری بدون امضاء موجود در پورتال سرمایه گذاری استانداری و اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان خواست موارد سرمایه گذاری قابل ارائه در این شهرستانها احصاء شود و به فرمانداران و مسئولین این شهرستانها ارائه شود.

وی گفت نگاه همه ما باید اینگونه باشد که ظرفیت های هر منطقه در تولید ثروت شکوفا شود تا آن ثروت جهت بهبود شرایط همان منطقه مصرف شود.

وی گفت از تدابیر خوب نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه توصیب اختاص مالیات ارزش افزوده به همان منطقه پرداخت کننده مالیات بود که باید در همان استان و شهرستان به مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص پیدا کند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^