نام زیرپورتال : اصفهان
اخبار استانی

1397/3/10 پنجشنبه

دبیر کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی اعلام کرد:

وزارت اقتصاد دارای بیشترین رشد در دولت الکترونیک

دبیر کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی در نشست اعلام نتایج ارزیابی خدمات الکترونیکی سازمان‌های دولت گفت: دستگاه‌هایی که بیش‌ترین رشد را در نوبت سوم ارزیابی نسبت به دور دوم داشتند، وزارت امور اقتصادی و دارایی با ۷۳.۴۳ درصد پیشرفت، بیش‌ترین رشد را داشته‌است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل امور اقتصادي ودارايي استان اصفهان ، به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، رضا باقری اصل، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: پس از آن نیز بیمه مرکزی جمهوری اسلامی، سازمان امور مالیاتی، شرکت بازرگانی دولتی، شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، سازمان ملی زمین و مسکن و سازمان رگولاتوری در رتبه های بعدی قرار دارد.

وی با بیان اینکه  ۱۸۰۰ خدمت توسط سازمان اداری استخدامی احصا شده است، افزود:  ارزیابی اول انتهای سال ۹۵ با ۶۰ دستگاه انجام شد که ۱۹.۳ درصد دستگاه‌ها الکترونیکی بودند. دوره دوم ارزیابی شهریور ۹۶ با ۸۳ دستگاه اتفاق افتاد و ۲۸ درصد دستگاه‌ها الکترونیکی شدند و در آخرین مرحله در انتهای سال ۹۶، ۹۳ دستگاه ارزیابی شدند که در مجموع به ۳۸.۹۵ درصد الکترونیکی شدند رسیده‌اند.

این عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به مدل پنج مرحله‌ای بلوغ منطبق بر ویژگی‌های دولت الکترونیکی در ایران اظهار کرد: هر یک از سازمان‌ها از نظر حضور در وب، تعاملی، تراکنشی، یکپارچگی و مشارکتی در سه مرحله مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

باقری اصل درباره میانگین وضعیت بلوغ الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی در دی ماه ۹۶ نیز گفت: امتیاز عمومی درگاه دستگاه‌ها در این مرحله ۶۳ درصد است. و دستگاه‌ها از نظر حضور در وب به ۴۷.۳۲ درصد، از نظر تعاملی به ۴۳.۵۴، از نظر تراکنشی به ۲۷.۸۷، از نظر یکپارچگی به ۴۰.۶۸ و از نظر مشارکتی به ۱۵.۹۴ درصد رسیده‌اند.

وی درباره مرحله بعدی ارزیابی دستگاه‌ها اظهار کرد: طراحی و بازنگری شاخص‌های ارزیابی نوبت چهارم در حال انجام است و از ۲۰ تا ۳۱ خرداد مکاتبات اداری برای معرفی نمایندگان مطلع سازمان‌ها انجام می‌شود.

این عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات در پایان گفت: ارزیابی نوبت چهارم نیز تیر و مرداد اتفاق می‌افتد و امیدواریم نتایج آن در هفته دولت منتشر شود.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^